Światowy Dzień Walki z Cukrzycą – 4 listopada, Nysa

Jak już pisaliśmy Państwu jeszcze w październiku, otrzymaliśmy od pani Anny Śliwińskiej, prezeski Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków zaproszenie do udziału w obchodach Światowego Dnia Walki  z Cukrzycą.

To wydarzenie odbyło się 4 listopada o godzinie 11.00 w Nyskim Domu Kultury przy ulicy Wałowej 7. W spotkaniu wzięło udział wiele osobistości na co dzień związanych z tą powszechną niestety i trudną do leczenia chorobą. W korytarzach wystawiło się sporo firm i organizacji, prezentując wyroby, leki czy też inne sposoby mające ulżyć w cierpieniu cukrzyków. Nie zabrakło także Fundacji Ludzie Jesieni ze sztandarowym projektem WRP, jak najzupełniej wpisującym się w rolę pomocy chorym.